08.08.2019 13:04 10 mike

Niebezpieczny wypadek motocyklisty, mężczyzna trafił do szpitala

Źródło: OSP Jastrzębia Góra/Facebook

W środowy (7 sierpnia) wieczór na drodze wojewódzkiej nr 215, na odcinku między Karwią a Ostrowem, doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i kilkukrotnie przekoziołkował. Osiemnastolatek obecnie przebywa w wejherowskim szpitalu. Jego stan jest ciężki.

Informacja o wypadku wpłynęła do strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku około godziny 20:00. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP z Karwi i Jastrzębiej Góry oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP z Pucka. Wezwano również policję i zespoły ratownictwa medycznego.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wypadkowi uległ mężczyzna kierujący motocyklem. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynika, że motocyklista, jadąc drogą wojewódzką nr 215, zjechał na pobocze i kilkukrotnie koziołkował. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej był on nieprzytomny, z zachowanym własnym oddechem i tętnem – informuje st. kpt. Artur Krzeszowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny i udrożniono jego drogi oddechowe. Następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Początkowo podjęto decyzję o przetransportowaniu rannego śmigłowcem LPR, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Wejherowie drogą lądową.

Źródło: OSP Jastrzębia Góra/Facebook

Źródło: OSP Jastrzębia Góra/Facebook

Na razie nie są znane przyczyny wypadku – ich ustalaniem zajmą się śledczy z puckiej komendy powiatowej. Z nieoficjalnych informacji, które do nas dotarły, wynika, że mogło dojść do wtargnięcia pieszego na jezdnię; w wyniku tego zdarzenia kierujący motocyklem mógł stracić panowanie nad pojazdem.

Od redakcji: Z powodu naruszeń regulaminu korzystania z portalu, zablokowano możliwość dodawania komentarzy pod niniejszym artykułem.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24