02.08.2019 09:50 17 NW

Czterech ratowników siłą wyciągało pijanego mężczyznę z wody

fot. Marcin Kowal/TTM

We Władysławowie doszło do konfrontacji między ratownikami a mężczyzną, który wbrew zakazowi kąpieli, nie chciał wyjść z wody. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i konieczna była interwencja plażowiczów oraz policji.

Do zdarzenia doszło w środę (31 lipca). Mężczyzna, mimo upomnień ze strony ratowników, nie chciał odpuścić i postanowił wejść do wody. Tego dnia wywieszona była czerwona flaga, oznaczająca absolutny zakaz kąpieli.

Całe zamieszanie zostało uwiecznione przez jednego z plażowiczów. Nagranie udostępnił w internecie.

Pan zachowywał się długi czas nieodpowiedzialnie. Został kilkukrotnie upominany przez ratowników, którzy patrolowali plażę. Po jakimś czasie chcieli go wyprosić, bo wchodził dosyć daleko i chwiał się na nogach – mówi Marcin Kowal, autor nagrania.

fot. Marcin Kowal/TTM

fot. Marcin Kowal/TTM

fot. Marcin Kowal/TTM

Woprowcy zmuszeni byli siłą wyciągać go z wody. Do ratowników musieli jednak dołączyć plażowicze, którzy pomogli sprowadzić mężczyznę na brzeg.

Jak twierdzą ratownicy, interwencja była konieczna. Czerwona flaga nie zostaje wywieszona bez powodu, a w grę wchodziło nawet ludzkie życie.

Były bardzo silne prądy wsteczne oraz wysoka fala, która powodowała, że wciągało go w głąb morza. Pan lekceważąco podchodził do mojej osoby. Powiedział, że nie interesuje go nasza praca i nie możemy mu nic zrobić, bo on chce się wykąpać. Tym samym cały czas brnął dalej, co było bardzo niebezpieczne. – powiedział Sebastian Ciasto, ratownik WOPR, który brał udział w akcji.

fot. TTM

Tego samego dnia, chwilę wcześniej, kłopoty sprawiał także inny mężczyzna. Został on ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.

Na miejsce została wezwana policja, która potwierdziła, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W sprawie kąpiącego wniosek o ukaranie zostanie wniesiony do sądu. Grozi mu kara nawet do pięciu tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24