21.05.2019 11:40 4 PM

Zmarł wieloletni proboszcz i budowniczy kościoła w Jastrzębiej Górze

Źródło: Parafia Jastrzębia Góra/Facebook

W wieku 91 lat zmarł jezuita, ojciec Władysław Kaszycki, były proboszcz parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze, budowniczy tamtejszego kościoła i Kolegium Jezuitów w Gdyni. Pogrzeb odbędzie się w piątek 24 maja – msza św. o godz 12:00 w kościele parafialnym w Jastrzębiej Górze, następnie złożenie do grobu na cmentarzu w Tupadłach.

Ojciec Władysław Kaszycki był proboszczem w Jastrzębiej Górze, w latach 1985–2005. W 2011 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej. Posługiwał także w Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Kaliszu.

Ojciec Władysław Kaszycki urodził się 24 stycznia 1929 roku w Bydgoszczy, 17 sierpnia 1950 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego i odbył nowicjat w Kaliszu. Pierwsze śluby złożył 18 sierpnia 1952 roku w Starej Wsi, a ostatnie 5 listopada 1978 roku w Bydgoszczy.

W 1982 roku został przełożonym wspólnoty zakonnej w Jastrzębiej Górze. Był budowniczym tamtejszego kościoła i domu Trzeciej Probacji, a także rozpoczynał budowę Kolegium Jezuitów w Gdyni. W 1985 roku został proboszczem parafii pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze i pełnił tę funkcje przez kolejne 20 lat.

Jego wieloletniej posłudze w jezuickich wspólnotach towarzyszyły szczególne zdolności praktyczne i życzliwość wobec wszystkich. W 2013 r., ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został skierowany do Kolegium w Warszawie, gdzie w miarę możliwości pomagał przy parafii oraz modlił się za Kościół i Towarzystwo Jezusowe – czytamy na stronie jezuici.pl.

Ojciec Władysław Kaszycki zmarł w Warszawie w poniedziałek (20 maja).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24