21.05.2019 10:30 3 PM

Aluminiowe eko-tabliczki mają pomóc walczyć ze śmiecącymi

Fot. Szymon Redlin/Facebook

„Czyste środowisko najlepsze uzdrowisko”, „Bądź dal EKO wzroczny”, „Lubisz czystą plażę, zabierz śmieci do domu” – to tylko niektóre z haseł, jakie już wkrótce będzie można zobaczyć w Jastrzębiej Górze. Mają przekonać turystów i mieszkańców do nieśmiecenia oraz dbania o przyrodę i plażę.

Śmieci na plażach i wokół nich to problem, któremu co roku muszą stawiać czoła włodarze nadmorskich miejscowości. Nieczystości często pozostawiane są na piasku, jednak śmieci można znaleźć również w lasach nieopodal. Tak jest m.in. w Jastrzębiej Górze, gdzie na klifach leżą puste butelki i opakowania po żywności. Sołtys Jastrzębiej Góry wpadł na pomysł, aby na każdym kroku przypominać turystom i mieszkańcom o ekologicznym zachowaniu.

Większa część tej tabliczki to obrazek, a przekaz jest zawarty w hasłach ekologicznych. Skorzystałem z haseł dostępnych w sieci i dostosowałem je do realiów, w których mieszkamy – mówi Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry.

Jeszcze w tym tygodniu sołtys planuje zamocować aluminiowe tabliczki z eko-hasłami na ławkach czy barierkach.

Tabliczki zostaną wmontowane w elementy, które już w naszej architekturze istnieją i w miejscach, gdzie jest duży ruch – dodaje Szymon Redlin.

Spędzając urlop na nadmorskich plażach, należy pamiętać, że ich stan zależy właśnie od użytkowników. Każdego roku miasto, za pomocą specjalnego urządzenia, przesiewa piasek na plażach półwyspu i Władysławowa, wyławiając z niego śmieci. To jednak nie wystarcza, gdyż problem dotyczy także lasów i klifu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24