19.05.2019 11:30 5 raz

Nad morze na dwóch kołach

Fot. Pomorskie Trasy Rowerowe/pomorskie.eu

Powstają zupełnie nowe ścieżki, a te stare są modernizowane – podał serwis prasowy województwa pomorskiego. Jak podają urzędnicy, część z nich jest już dostępna dla rowerzystów, a inne lada chwila będą ukończone.

Prace dotyczące tras rowerowych dotyczą także Kaszub Północnych. W najbliższym tygodniach i miesiącach do użytku zostaną oddane kolejne trasy rowerowe. Na ukończeniu jest m.in. zupełnie nowa droga rowerowa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

W marcu 2019 r. została podpisana umowa na remont trasy rowerowej z Juraty do Helu.

Droga ta otrzymała pierwsze miejsce w rowerowym rankingu najpiękniejszych szlaków National Geographic – nie kryją zadowolenia przedstawiciele Pomorskiego. – W nowej odsłonie ma być wygodniejsza, a prace budowlane mają zakończyć się za rok. Jeszcze wcześniej, bo na przełomie lipca i sierpnia 2019 r., będzie można korzystać z nowych ścieżek rowerowych i trzech miejsc postojowych w Pucku.

Jak dodają, niedługo zostanie ukończona droga rowerowa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

Na razie została ukończona trasa rowerowa na odcinku promenady nadmorskiej i ul. Sambora w Juracie, a we Władysławowie za kilka dni zostanie oddana do użytku ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Żeromskiego – czytamy w komunikacie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24