17.05.2019 10:01 0 PM/TTM

Słoneczną melodią odstraszali deszczową aurę

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Uczniowie z terenu gminy Kosakowo wzięli udział w XI Festiwal Piosenki Dziecięcej. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Rozśpiewane Promyki – Słoneczna Melodia".

Występy odbyły się na deskach Domu Kultury w Pierwoszynie (gmina Kosakowo). Festiwal podzielony był na trzy kategorie wiekowe.

To są dzieci w wieku od lat pięciu do klasy trzeciej szkoły podstawowej, klasy IV, VI i klasy VII, VIII gimnazjalna. Są soliści i są zespoły. Cieszymy się, że właśnie tymi słonecznymi, promiennymi melodiami możemy rozpocząć wiosnę, lato, dobrej pogody brakuje, a my ją chcemy wprowadzić – mówi Ewelina Paszke. p.o. dyrektora KCK.

Uczestników oceniało profesjonalne jury. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Rozśpiewane Promyki – Słoneczna Melodia".

Zaśpiewałyśmy piosenkę „Tyle słońca w całym mieście” i „Chodź, pomaluj mój świat”. Dałyśmy z siebie jak najwięcej – mówi Hania z zespołu „Muszelki”.

Jak przyznają organizatorzy festiwalu, z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem.

Wynika to przede wszystkim z tego, że dzieci i młodzież ćwiczą przez cały rok w szkołach, w ogniskach wokalnych i chcą gdzieś ten repertuar zaprezentować. Dla nich to jest wspaniała okazja, żeby być na scenie, żeby opanować emocje i tremę – dodaje Ewelina Paszke.

Festiwal Piosenki Dziecięcej odbył się już po raz 11.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24