16.05.2019 09:40 0 mike

Miłośnicy ryb i wędkarstwa spotkają się w Pucku

Fot. archiwum/TTM

Już w najbliższą sobotę (18 maja) w Pucku odbędzie się coroczna odsłona wędkarskiego święta, czyli Belonada. W tym roku wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter, gdyż zostanie połączone z powitaniem kpt Joanna Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie opłynęła świat wokół trzech przylądków, bez zawijania do portów.

Kapitan Joanna Pajkowska po 216 dniach przypływa do nas, do Pucka. Mieszkańcy miasta będą mogli serdecznie ją przywitać i będziemy mieli bardzo ważnego gościa podczas Belonady. Chcę przypomnieć, że kpt. Joanna Pajkowska była już u nas gościem, podczas wrześniowego zlotu jachtów polonijnych – mówi Iwona Konkel z Działu Promocji Urzędu Miasta Pucka.

Jacht kpt Pajkowskiej, „Czarny Diament”, zawinie do puckiego portu rybackiego o godzinie 12:00. Następnie pani kapitan przejdzie w asyście honorowej z jachtu na scenę, gdzie wystąpi Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej. Na godziny 12:10–13:20 przewidziano część oficjalną uroczystości, w tym powitanie żeglarki przez Hannę Pruchniewską, burmistrz Pucka, mieszkańców i gości. Następnie kpt Joanna Pajkowska otrzyma klucze do miasta, tytuł honorowego Kapra Puckiego. Na scenie zostanie krótko podsumowana cała wyprawa wokół trzech przylądków. O godzinie 14:00 odbędzie się konferencja prasowa w sali budynku rybackiego.

Tegoroczna Belonada będzie również obfitowała w różnorodne wydarzenia towarzyszące. Nie zabraknie występów artystycznych na scenie, muzyki żeglarskiej i szantowej.

Jak przystało na zawody wędkarskie, nie zabranie też rybki pod każdą postacią. Będzie mnóstwo stoisk gastronomicznych. Tego dnia królować będzie belona. Poza tym będzie można skosztować ryb smażonych, wędzonych, zupy rybnej, potraw kuchni kaszubskiej – wylicza Iwona Konkel.

Będą też stoiska tematyczne, takie jak „Wioska ginących zawodów”, stoiska z rzemiosłem dawnym i z rękodziełem kaszubskim. Pomyślano też o najmłodszych gościach – będzie na nich czekać park rozrywki, dmuchańce i stoisko ze słodyczami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, oraz prezes Związki Miast i Gmin Morskich.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24