10.05.2019 11:01 0 mike/Airport.gdansk.pl

Gdańskie lotnisko wśród najwyżej ocenionych na całym świecie

Fot. Ola Mikołajczak

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znalazł się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych lotnisk na świecie pod względem jakości obsługi. To ważne wyróżnienie, ponieważ jest przyznawane przez samych podróżnych. Gdański port znalazł się w zestawieniu wśród takich światowych tuzów, jak Port Lotniczy Hamad w Doha (Katar) czy Port Lotniczy Haneda w Tokio (Japonia).

Coraz częściej lotniska stają się nie tylko miejscem lądowania i oczekiwania na samolot. Stanowią też prawdziwe wizytówki poszczególnych aglomeracji, zapewniając dostęp do różnorodnych usług. Okazuje się, że gdańskie lotnisko nie ma się czego wstydzić pod tym względem – wprost przeciwnie. Na podstawie rankingu satysfakcji podróżujących i korzystających z lotnisk, który stworzono na bazie 40 tysięcy ankiet, wyłoniono pierwszą dziesiątkę. Port lotniczy w Gdańsku zajmuje w tym zestawieniu piątą pozycję.

To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, bo dokonane na podstawie opinii naszych pasażerów. Jesteśmy zadowoleni, że tak wysoko ocenili jakość usług świadczonych na gdańskim lotnisku. To dla nas także duże wyzwanie na przyszłość – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Dziesięć najlepszych portów lotniczych na świecie w 2019 roku

  1. Port Lotniczy Hamad w Doha (Katar)

  2. Port Lotniczy Haneda w Tokio (Japonia)

  3. Port Lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach (Grecja)

  4. Port Lotniczy Afonso Pena w Kurytybie (Brazylia)

  5. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (Polska)

  6. Port Lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (Rosja)

  7. Port Lotniczy Changi (Singapur)

  8. Port Lotniczy Hajdarabad (Indie)

  9. Port lotniczy Los Rodeos na Teneryfie (Hiszpania)

  10. Port Lotniczy Campinas-Viracopos (Brazylia)

Ranking stworzyła firma Airhelp, która zajmuje się prawami pasażerów. Specjaliści z tej firmy podkreślają, że obecnie największymi wyzwaniami dla lotnisk jest ich przeciążenie, co wiąże się z dynamicznym wzrostem ruchu turystycznego. Według światowych szacunków przyjazdy turystów w 2018 roku zwiększyły się o 6%, do 1,4 miliarda w 2018 roku. W tym samym okresie gdańskie lotnisko obsłużyło niespełna pięć milionów podróżnych. W 2019 roku liczba ta powinna zostać przekroczona. W planach gdańskiego portu lotniczego jest także niemal 49 tysięcy operacji lotniczych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24