11.05.2019 09:33 0 Kwt/UM Gdynia

Wykorzystaj swoją kreatywność i stwórz biznes

Mat. pras.

Rusza kolejna edycja Gdynia Business Week. Już w sierpniu kilkadziesiąt osób może wziąć udział w praktycznym, intensywnym kursie przedsiębiorczości nastawionym na szlifowanie języka. Ruszyła rekrutacja. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy trwają do 2 czerwca.

W konkursie może wziąć każdy uczeń, który fascynuje się światem biznesu i ma pomysły, które mogą odmienić codzienność. Dzięki Gdynia Business Week, setki uczniów z gdyńskich szkół poszerzyło już swoje horyzonty i „założyło” pierwsze wirtualne biznesy.

Intensywny kurs pod okiem zagranicznych instruktorów teraz nadchodzi po raz kolejny – wraz z początkiem maja rozpoczęła się rekrutacja do jedenastej odsłony. Czym jest gdyński Business Week? To sześć dni intensywnego kursu przedsiębiorczości w języku angielskim, gdzie instruktorami kilkuosobowych grup-firm zostają reprezentanci znanych firm ze Stanów Zjednoczonych, wymieniając chociażby Microsoft czy Boeinga. Wzór zaczerpnięto z amerykańskiej szkoły letniej, znanej jako Washington Business Week – informuje gdyński urząd.

W tym roku do podstawowej edycji konkursu może zgłosić się kilkudziesięciu uczniów gdyńskich liceów i techników. Na tych, którzy już wcześniej ukończyli swój kurs, czeka jeszcze możliwość udziału w Gdynia Advanced Business Week, czyli w zaawansowanej edycji dla starszych uczniów i studentów.

Przez blisko tydzień zajęć na wirtualne firmy będą czekać wyzwania, symulacje i zabawy, które pozwolą poznać schemat budowania mocnego zespołu i sprawnej działalności. To pierwsze kroki w świecie biznesu, sposoby na zwalczanie tremy i przedstawianie ciekawej autoprezentacji oraz wiele innych umiejętności przydatnych przyszłym młodym przedsiębiorcom – podaje gdyński urząd.

Szczegółowe warunki rekrutacji i elektroniczne formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej programu.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24