05.05.2019 13:30 0 raz

Do końca wakacji można składać pomysły na zagospodarowanie Polany Redłowskiej

Fot. archiwum

Jest szansa, by część Polany Redłowskiej nie trafiła w prywatne ręce. Władze Gdyni dały mieszkańcom czas do końca sierpnia, by składać pomysły alternatywne do sprzedaży terenu po byłych basenach.

Na spotkaniu z władz z mieszkańcami Gdyni ws. planów zagospodarowania Polany Redłowskiej wystąpiło kilkunastu referentów. Niemal wszyscy wyrazili sprzeciw wobec planów sprzedaży działki na Polanie Redłowskiej, na której niegdyś funkcjonował basen.

Obecny na spotkaniu prezydent Wojciech Szczurek nie ukrywał, że spodziewał się usłyszeć, jakie gdynianie mają propozycje co do zagospodarowania terenu, który wedle pomysłów miasta miał być przeznaczony m.in. pod funkcje hotelowe. Zgodził się, by do końca wakacji osoby zainteresowane przedstawiły konkretne, alternatywne pomysły co do wizji przyszłości omawianego na spotkaniu terenu.

Wyzwanie podjęli m.in. członkowie Miasta Wspólnego, jednej z organizacji, dzięki której w ogóle doszło do spotkania mieszkańców z prezydentem. Jak czytamy w komunikacie społeczników: „Najważniejszy wniosek – prezydent Szczurek, choć przywiązany do idei przeznaczenia terenu po basenach na hotel, daje nam czas do końca sierpnia na konkretne, alternatywne propozycje. Już organizowaliśmy społeczny konkurs na Abrahama, teraz chyba czeka nas kolejny. Szukamy sponsorów nagród! Challenge accepted”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24