26.04.2019 15:40 0 mike/mat. pras.

Gdyński port rośnie w siłę. Znakomity pierwszy kwartał 2019 roku

Źródło: Port Gdynia/Facebook

Rok 2018 był rekordowy w historii Portu Gdynia – ogółem przeładowano 23,5 mln ton. Natomiast pierwszy kwartał 2019 roku to czas trwania hossy.

Przeładunki towarów w pierwszym kwartale 2019 roku wzrosły o 14 procent, w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 roku. Dynamika wzrostu ładunków od stycznia do marca br. włącznie spowodowała, iż Port Gdynia jest obecnie liderem wśród polskich portów rejonu Morza Bałtyckiego.

Nasze bardzo dobre wyniki przeładunkowe świadczą przede wszystkim o fakcie, iż Port Gdynia to dobra marka, znana z wysokiej jakości i wydajności przeładunkowej – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Znakomite wyniki Portu Gdynia to efekt naszej skuteczności, jeżeli chodzi zarówno o działalność portową, jak i wkraczanie na nowe rynki. Z naszymi partnerami biznesowymi permanentnie dyskutujemy o zmianach na rynkach i ich potrzebach. Osiągnięte wyniki pozwalają na kontynuację naszej strategii biznesowej oraz planowanie kolejnych inwestycji.

Mat. pras.

Do wyników osiągniętych przez gdyński port odniosła się również prof. dr hab. Hanna Klimek z Instytutu Transportu i Handlu Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Podkreśliła, że rezultaty finansowe przekładają się korzystnie na wzrost wpływów do budżetu państwa.

Wysoka liczba przeładunków oraz duża różnorodność trafiających do Portu Gdynia ładunków są najlepszą gwarancją dalszego ekspansywnego rozwoju portu. Jest to zarazem żywe odzwierciedlenie dobrego stanu polskiej gospodarki – podsumowała Hanna Klimek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24