18.04.2019 13:06 0 PM/Gdynia.pl

W gdyńskim gnieździe jest już pierwsze pisklę

Screen/peregrinus.pl

Na świecie jest już pierwszy w tym roku pisklak gdyńskich sokołów wędrownych, wykluł się w czwartek (18 kwietnia) około godziny 11:30.

Szczęśliwi rodzice Bryza i Bosman mieszkają w gnieździe znajdującym się na kominie elektrociepłowni PGE w Gdyni.

Od kilku lat za sprawą kamer możemy podglądać ich życie. Całodobową transmisję prowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. 9 marca kamery zarejestrowały niezwykły moment - pierwsze w tym roku jajo, zniesione przez Bryzę. Po około kilkudziesięciu godzinach pojawiło się drugie. Na przestrzeni kolejnych cztery dni Bryza zniosła jeszcze dwa jajka, na zmianę wysiadywane były przez rodziców. W ten sposób ptaki zapewniły odpowiednie warunki do rozwoju piskląt. Dziś witamy na świecie pierwsze z nich – czytamy na stronie Gdynia.pl.

W sumie gdyńskie sokoły wysiadywały w tym roku cztery jaja. Teraz czekamy na kolejne pisklaki. Gniazdo na żywo można oglądać na tej stronie.

Gdyńskie sokoły to urodzony w 2010 roku Bosman i młodsza o dwa lata Bryza. Pierwsza pojawiła się w Gdyni samica, która do Gdyni przyleciała w 2013 roku z oddalonego o 376 km Neustrelitz w Niemczech. Samiec dołączył do niej niedługo później. Przybył z południa Polski – dokładnie z Wrocławia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24