16.04.2019 10:45 0 Gol

Stolem gromi, Wikęd rozstrzelany przez Lechię

W nie najlepszych nastrojach z murawy boiska po meczu 26. kolejki schodzili piłkarze Wikędu Luzino. Na wyjeździe przegrali z rezerwami Lechii Gdańsk aż 2:5. Powody do radości mieli za to zawodnicy Stolema Gniewino, którzy w Bytowie rozgromili Bytovię II 5:2.

Dwa gole strzelone przez Pawła Czoskę, to było zdecydowanie za mało, aby do Luzina wrócić chociażby z jednym punktem. Lechia po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 50 minuty.

Po przerwie obraz meczu nie zmienił się. Wciąż szukaliśmy sposobności do zdobycia bramki, lecz ponownie to gospodarze znaleźli drogę do bramki. Po dwóch zablokowanych uderzeniach w swoim polu karnym biało – zieloni przeprowadzili kontratak i zdobyli drugą bramkę. Kilka minut później po faul na Krystianie Opłatkowskim kolejną bramkę zdobył Paweł Czoska wykorzystując rzut karny – relacjonuje Paweł Radecki, trener Wikędu Luzino.

W 71 min. Czoska zdołał jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Ale pomocnik Wikędu tylko zmniejszył rozmiar porażki, bo trzy bramki gdańszczan ustaliły wynik na 5:2.

Natomiast pięć bramek strzelili piłkarze Stolema Gniewino, którzy na wyjeździe pokonali rezerwy Bytovii Bytów 5:1.

Już jutro (17 kwietnia) czeka nas kolejna dawka czwartoligowych emocji. Wikęd zagra na własnym stadionie z zespołem Bytovii. Początek meczu o godz. 16. Stolem o godz. 18 podejmie Wdę Lipusz, a Orkan Rumia – który pauzował w poprzedniej kolejce – u siebie zmierzy się z Gedanią Gdańsk(pierwszy gwizdek o godz. 18).