15.04.2019 16:10 0 PM/Gdynia.pl

Wycieczkowiec Disney’a przypłynie do Gdyni

fot. www.facebook.com/DisneyCruiseLine

W tym sezonie Gdynię odwiedzi 20 statków, które cumować będą 51 razy. Pierwszy przypłynie już 24 kwietnia. Natomiast za rok do grona wyjątkowych jednostek zawijających do Gdyni dołączy wycieczkowiec Disney Magic. 29 lipca 2020 roku statek amerykańskiej linii Disney Cruises po raz pierwszy odwiedzi polski port. 

Statek został wybudowany w 1998 roku. Mierzy 290 metrów i liczy 950 członków załogi. Posiada 11 pokładów i 875 kabin. W sumie jest w stanie zabrać 2700 pasażerów.

Statek został całkowicie odnowiony w październiku 2013 roku. Dobudowano 2 nowe zjeżdżalnie na górnym pokładzie, całkowicie odnowiono prawie wszystkie restauracje i bary. Ponadto zmieniono wystrój holu głównego oraz teatru – czytamy na stronie Gdynia.pl.

Specjalne zamawiane grafiki, rzeźby i wyroby z drewna, jak również unikatowe obrazki z przepastnych archiwów wytwórni Disney'a sprawiają że wnętrza statku są niepowtarzalne i łatwo rozpoznawane. Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika, oddając doskonale świat przygody i zabawy do którego wkraczają.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24