14.04.2019 10:00 0 Kwt

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w nowym wydaniu

fot. Karol Stańczak/gdynia.pl

44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się od 16 do 21 września tego roku. W tym roku gości czeka wiele zmian. Święto polskiego filmu, oprócz Gdyńskiego Centrum Filmowego i Teatru Muzycznego, zagości też w kinie Helios, Konsulacie Kultury, Teatrze Miejskim oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie w tym czasie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie Teatr Muzyczny w Gdyni, gdzie na Dużej Scenie, Scenie Nowej i Scenie Kameralnej będą się odbywać pokazy konkursowe, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego, z udziałem ekip filmowych. Jednak ze względu na rozbiórkę Centrum Waterfront, organizatorzy FPFF zdecydowali się postawić na Helios jako główne kino festiwalowe dla szerokiej publiczności. Obiekt dysponuje sześcioma salami, które łącznie mogą pomieścić ponad 1200 widzów.

Gdyńskie Centrum Filmowe przy Placu Grunwaldzkim będzie miejscem ważnym dla dziennikarzy obsługujących 44. FPFF. Znajdą się tam pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego i poświęcone im konferencje prasowe oraz Biuro Prasowe.

Przegląd filmowy „Gdynia Dzieciom” odbędzie się natomiast w sali audytoryjnej Centrum Nauki Experyment w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy alei Zwycięstwa.

Sukcesem ostatnich lat Festiwalu jest stale rosnąca frekwencja. W 2018 roku, w projekcjach, spotkaniach i warsztatach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 75 000 widzów. Chcemy odpowiedzieć na to ogromne zainteresowanie i zadbać o optymalną dostępność festiwalu, który jest nie tylko największym spotkaniem polskiej branży filmowej, ale stał się również wydarzeniem przyciągającym rzesze wiernych widzów i entuzjastów polskiego filmu – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Większość festiwalowych lokalizacji dzielą niewielkie odległości, które można pokonać w czasie kilkuminutowego spaceru. Większe odległości natomiast fani polskiego kina mogli pokonać za pomocą gdyńskiej komunikacji miejskiej. Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim będzie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24