13.04.2019 09:33 4 Kwt/UM Gdynia

W Gdyni powstał Ośrodek Leczenia Chorób Naczyniowych

Fot. Szpitale Pomorskie

Gdynianie mają do dyspozycji nowoczesny angiograf. W piątek (12 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Leczenia Chorób Naczyniowych w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Jego stworzenie to pierwszy etap rozbudowy Oddziału Chirurgii Naczyniowej.

Dawny Oddział Chirurgii Naczyniowej został przebudowany i zyskał nową nazwę. Od teraz gdynianie i inni mieszkańcy Pomorza mają do dyspozycji nowoczesny angiograf, czyli urządzenie służące do badania naczyń krwionośnych – tętnic, żył czy komór serca.

Posiada on system Azurion 7 i 20-calowy detektor, który zapewnia nowe możliwości podczas interwencyjnych zabiegów kardiologicznych i naczyniowych. Wspomaga też personel w dążeniu do najwyższej jakości opieki nad pacjentami i równocześnie zwiększa wydajność pracy. Angiograf został sfinansowany w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Jego koszt to blisko 2,5 mln złotych – informuje gdyński urząd.

Dzięki przebudowie oddziału powstały nowe pomieszczenia, w tym czteroosobowa sala pozabiegowa – o zwiększonym nadzorze – z węzłem sanitarnym, śluza pacjenta i śluza personelu, pomieszczenie techniczne, pokój ordynatora i lekarzy, pomieszczenie angiografu i pomieszczenie sterowni angiografu, dyżurka lekarska, węzeł sanitarny dla osób z niepełnosprawnościami, łazienka dla personelu oraz szatnia z toaletą dla personelu.

Ośrodek powstał dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a jego koszt wyniósł 1,77 mln złotych. Do inwestycji dołożyły się także Szpitale Pomorskie, przekazując na ten cel 41 tys. złotych.

Fot. Szpitale Pomorskie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24