09.04.2019 10:05 0 PM/mat.pras.

Kierunek przyszłości można studiować na Akademii Marynarki Wojennej

mat.pras.

Internetowi oszuści, bezpieczeństwo danych czy ataki hakerskie – to problemy, z którymi coraz częściej muszą mierzyć się śledczy. Wciąż potrzeba coraz więcej specjalistów z tej dziedziny, dlatego na Akademii Marynarki Wojennej uruchomiono specjalny kierunek – jedyny taki na Pomorzu. Systemy informacyjne w bezpieczeństwie to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na wysoko specjalistyczną kadrę. Obecnie na kierunku znajduje się 34 studentów. Trwa również projekt, który ma podnieść kompetencje studentów.

Do 30 września 2022 roku na AMW prowadzony jest projekt "Podnoszenia kompetencji analitycznych, komunikacyjnych i zawodowych na kierunku Systemy Informacyjne w Bezpieczeństwie".

Celem projektu jest przekazanie wiedzy i wyszkolenie kadry z zakresu cyberbezpieczeństwa, z uwzględnieniem zapewnienia ochrony systemów, infrastruktury teleinformatycznej oraz samych informacji – wyjaśnia Martyna Bartkowska, kierownik projektu.

Projekt skupia się przede wszystkim na zajęciach praktycznych. Uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę i umiejętności, m.in. z zakresu bezpieczeństwa IT, prawa dowodowego, zabezpieczania danych oraz podstawową wiedzę z zakresu informatyki śledczej.

Studenci w ramach projektu zostają zaznajomieni z zagrożeniami jakie mogą pojawić się w sieci. Kompleksowy udział w projekcie pozwoli absolwentom przeprowadzać analizy śledcze oraz odpowiednio zabezpieczać systemy i urządzenia przed atakami.

Zapotrzebowanie rynku w zakresie cyberbezpieczeństwa jest ogromne, na co wskazuje też fakt, że Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich prowadzi już studia podyplomowe z zakresy cyberbezpieczeństwa, które cieszą się popularnością – dodaje Martyna Bartkowska.

W ramach projektu studenci wyjeżdżają również na specjalistyczne podróże studyjne do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, portalu Niebezpiecznik.pl czy akademii NASK w Warszawie.

Fot. vsdata.pl

Fot. vsdata.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24