01.04.2019 18:30 5 raz

Wypili alkohol i jechali na elektrycznych rowerach

Fot. mat.pras

Nie dość, że „po piwku”, to jeszcze na rowerach jechali po chodniku i chcieli uciec policjantom. Stróże prawa z Sopotu zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów. Skusiły ich elektryczne rowery.

W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) policjanci z sopockiej drogówki zauważyli na ul. 3 Maja jadących po chodniku dwóch rowerzystów.

Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać ich do kontroli – relacjonują pomorscy policjanci. - Ci jednak na widok mundurowych zmienili kierunek jazdy i chcąc uniknąć kontroli drogowej próbowali odjechać policjantom. Na sąsiedniej ulicy funkcjonariusze wylegitymowali tych cyklistów. Okazało się, że są to dwaj 26-latkowie z Gdańska i województwa śląskiego. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu mundurowi sprawdzili ich trzeźwość i ustalili, że każdy z nich ma około promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podchmieleni rowerzyści tłumaczyli, że chcieli wypróbować elektryczne rowery, które od niedawna można wypożyczać na ulicach Trójmiasta. Młodzi mężczyźni zostali ukarani 500-złotowymi mandatami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24