25.03.2019 18:30 0 raz

Kolejne serce trafiło do potrzebującego dzięki gdyńskim lotnikom

fot. BLMW

W niedzielę (24 marca) załoga samolotu z gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wykonała trzecie w tym roku zadanie medycznego transportu organu do przeszczepu w ramach "Akcji Serce".

Jak podają gdyńscy lotnicy, dowodzona przez kpt. pil. Tomasza Kawulę Bryza wystartowała z macierzystego lotniska przed godziną 15:00, i poleciała do Warszawy. Tam na pokład samolotu weszli lekarze zespołu transplantacyjnego z Kliniki Kardiologii i Transplantologii Instytutu Kardiologii z Warszawy i samolot wystartował do Rzeszowa, lądując na lotnisku Jasionka.

Zespół lekarzy udał się drogą kołową do Krosna, gdzie przeprowadzono operację pobrania narządu – podają przedstawiciele brygady z Babich Dołów. – Kilka godzin później, jż z przeznaczonym do przeszczepu organem na pokładzie, samolot wystartował do Warszawy, lądując na Okęciu dziesięć minut po północy.

Z lotniska zespół transplantologów natychmiast udał się do oczekującego na organ pacjenta. Załoga Bryzy tymczasem wystartowała, by około godziny 2:00 w nocy wylądować na macierzystym lotnisku w Gdyni. Była to trzecia w tym roku akcja transportu medycznego, przeprowadzoną przez BLMW.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24