25.03.2019 12:00 0 PM

Koleją do gdyńskiego portu za 1,5 miliarda złotych

Źródło: Gdynia.pl

Za niemal 1,5 miliarda złotych zostanie przebudowana stacja kolejowa, jej infrastruktura i pobliskie linie, co pozwoli na przeniesienie części transportu na tory – szykuje się modernizacja kolejowej infrastruktury przy gdyńskim porcie.

Dzięki inwestycji gdyński port zostanie połączony z Oksywiem, Chylonią czy Gdynią Główną.

Główny cel to poprawa dostępu do Portu Gdynia, który będzie mógł w większej mierze korzystać z transportu kolejowego – korzystnego i dla firm, i dla mieszkańców, bo odciążającego najważniejsze drogowe arterie Gdyni – czytamy na oficjalnej stronie Gdyni.

Wykonawca zajmie się m.in. nawierzchnią kolejową z podtorzem i odwodnieniem, pojawią się nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz systemy telekomunikacyjne. Przebudowy doczeka się też sieć trakcyjna z zasilaniem i obiekty inżynieryjne.

Poprawi się transport kolejowy. Efektem prac będzie sprawniejsza obsługa większej liczby towarów oraz możliwość wjazdu cięższych i dłuższych składów. Inwestycja jest elementem programu poprawy dostępu kolejowego do Morza Bałtyckiego – informuje zespół prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Inwestycja ma kosztować 1,5 miliarda złotych netto. Zakończenie przebudowy powinno nastąpić nie szybciej niż w 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24