14.03.2019 15:08 1 PM/Gdynia.pl

Gdyńska spółka wyremontuje pięć statków

Źródło: gdynia.pl

W Gdyni wkrótce wyremontowanych zostanie pięć jednostek. Przebudowę i modernizację przejdą dwa statki zakupione niedawno przez Glomar Offshore, prace toczą się już przy trzech innych – wykonuje je spółka Globaltic Marine.

Holenderska firma remontuje swoje nowe jednostki w Gdyni. Przy Nabrzeżu Angielskim, w obiektach należących do spółki Globaltic Marine, trwają już prace przy trzech statkach, których nazwy zmieniono na "Minkar", "Situla" oraz "Shaula". To jednostki niedawno nabyte przez jedną ze spółek zależnych Glomar Offshore, zbudowane w 2002 roku.

Ich modernizacja ma zakończyć się już w drugiej połowie 2019 roku. Oprócz tego do gdyńskiej firmy na modernizację trafią jeszcze dwa statki tego samego armatora.

Mowa o zakupionych niedawno wielozadaniowych serwisowcach offshore, Bourbon Arethuse i Bourbon Amilcar. Pierwszy ma 58,7 metra długości, drugi – 60 metrów. Oba pomieszczą na pokładzie ponad 40 osób i ładunek do 300 ton. Maksymalna prędkość to 11 węzłów. Zmienią też swoje nazwy – na Glomar Workeroraz Glomar Supporter – czytamy na stronie Gdynia.pl

Po przebudowie i modernizacji w Gdyni jednostki będą pracować przy projektach subsea i survey, czyli pracach podwodnych i badawczych, dla holenderskich klientów z branży energetyki odnawialnej i branży naftowo-gazowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24