15.03.2019 16:00 0 PM

Dzień otwarty na UG dla przyszłych kaszubistów

Fot. archiwum

Przyszli kaszubiści mogą wziąć udział w dniach otwartych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, które odbędą się 19 marca 2019 roku.

Przypomnijmy, że etnofilologia kaszubska od tego roku będzie w ofercie Uniwersytetu Gdańskiego. W ubiegłym roku akademickim było zbyt mało chętnych, żeby realizować ten kierunek.

Podczas dni otwartych na UG będzie można skorzystać z licznych warsztatów i spotkań. Przyszli studenci będą mogli spotkać się z marszałkiem województwa pomorskiego, Mieczysławem Strukiem, czy wziąć udział w warsztatach z kaszubską muzyką i słowem prowadzonych przez Tomasza Fopke i Weronikę Korthals-Tartas.

Zwieńczeniem Dnia Filologii, Teatrologii i Etnofilologii Kaszubskiej będzie interaktywny spektakl edukacyjny pt. "Kierunek Teatru Gdynia Główna", który odbędzie się 19 marca o godzinie 13:00 w nowoczesnej Sali Teatralnej w budynku Neofilologii. Szczegółowy plan dnia otwartego znajduje się na stronie www.kaszubi.pl.

Tylko w Gdańsku można studiować język kaszubski. Etnofilologia kaszubska jest obok logopedii jedynym kierunkiem, gdzie absolwent po sześciu semestrach jest nauczycielem dwóch specjalizacji – języków polskiego i kaszubskiego. Możliwa jest również specjalizacja, która umożliwia pracę w instytucjach kulturalnych i w mediach.

Absolwenci etnofilologii kaszubskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie – głównie jako nauczyciele lub specjaliści w kuratoriach oświaty, w ośrodkach oceniania, egzaminowania, doskonalenia nauczycieli czy w różnego rodzaju instytucjach kultury: teatrach, regionalnych ośrodkach animacji życia społecznego, bibliotekach, redakcjach czasopism bądź w wydawnictwach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24