28.02.2019 08:40 4 Kwt/KWP Gdańsk

Gdyńscy policjanci mają nowego szefa

Źródło: KWP Gdańsk

W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się wyjątkowa uroczystość pożegnania obecnego komendanta oraz powierzenia obowiązków jego następcy.

Komendant insp. Robert Leksycki odszedł na emeryturę. Jego obowiązki na tym stanowisku przejął pierwszy zastępca mł. insp. Sławomir Pachura.

Przybyłych na tą uroczystość gości przywitał poczet sztandarowy oraz przedstawiciele gdyńskiej komendy. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis wręczył odchodzącemu komendantowi rozkaz o zwolnieniu ze służby w policji i podziękował za dotychczasową służbę oraz poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności Gdyni i osób odwiedzających miasto. Do słów Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego przyłączyli się kolejni mówcy, w tym również przedstawiciele władz miasta – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W trakcie uroczystości odchodzący komendant złożył meldunek, przekazując stery nad jednostką. Insp. Robert Leksycki otrzymał podziękowania za wzorową współpracę, profesjonalizm, życzliwość, poświęcenie w codziennej służbie oraz otwartość w relacjach międzyludzkich.

Pełnił on służbę na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni od 9 i pół roku. Wcześniej przez cztery lata piastował stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta tejże jednostki. W tym czasie był mocno oddany inicjatywom prospołecznym, a zwłaszcza działalności na rzecz propagowania bezpieczeństwa na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych. Od wielu lat był propagatorem działań na rzecz potrzebujących pomocy, jest zasłużonym i odznaczonym członkiem policyjnego klubu Honorowych Dawców Krwi. Był inicjatorem budowy nowych siedzib komisariatów Policji na terenie Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24