26.02.2019 09:00 3 Kwt/KWP Gdańsk

Ponad 80 kierujących zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Źródło: Screen Youtube

Policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą "Prędkość" i kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie niedzielnych (24 lutego) działań funkcjonariusze skontrolowali 159 pojazdów. Jeden z kierujących jechał przez miasto 198 km/h i złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mundurowi zatrzymali 84 kierujących, którzy poruszali się z niedozwoloną prędkością, spośród nich sześć osób, musiało czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie akcji korzystali z nowoczesnych laserowych mierników prędkości, w tym z pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci ujawnili 84 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Aż sześciu kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W piątek i sobotę funkcjonariusze gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli jeszcze pięciu innych kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszyscy oni stracą uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Rekordzistą okazał się motocyklista, który w Tunelu im. Biskupa Gocłowskiego w Gdańsku jechał z prędkością 198 km/h, tam gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Kierowcą był 26-latek z Gdańska. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że na mężczyźnie ciążył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 15 listopada 2018 roku do 15 maja 2020 roku.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali też trzy osoby, które kierowały samochodem w stanie nietrzeźwości. Wśród nich był 42-latek z Gdańska, który, mając w wydychanym powietrzu dwa promile, wsiadł za kółko seata. Zatrzymany także został kierowca bmw oraz kierujący fiatem który miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24