20.02.2019 08:30 4 Kwt/KWP Gdańsk

Zaatakował ratowników medycznych – został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Agresywny mężczyzna został zatrzymany po tym, jak zaatakował ratowników medycznych, którzy udzielali mu pomocy. Krzepkiego 47-latka ujęli gdańscy policjanci. Mężczyzna odpowie m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy publicznych.

Pijany mężczyzna ubliżał ratownikom medycznym, którzy chcieli udzielić mu pomocy. Zdecydował się także ich zaatakować.

W niedzielę (17 lutego) wieczorem policjanci z Nowego Portu otrzymali zgłoszenie o tym, że załoga karetki pogotowia potrzebuje pomocy przy agresywnym i nietrzeźwym mężczyźnie. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce, ustalili, że pogotowie zostało wezwane do mężczyzny, który źle się poczuł. Podczas udzielania mu pomocy mężczyzna zaczął wyzywać ratowników, ubliżać im, jednego z nich miał chwycić za szyję, a drugiego uderzyć – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Policjanci zatrzymali 47-latka i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Grozi mu do trzech lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24