19.02.2019 14:20 0 Kwt/UM Gdynia

'Dźwięk Ciszy' na jednej z ulic Gdyni. Sprawdź, gdzie znajdziesz rzeźbę

www.facebook.com/tewu.tw/

Tewu kolejny raz pozostawił rzeźbę w wybranej przez siebie lokalizacji. Tym razem gdyński "Banksy" ustawił swoje dzieło na Ostrodze Pilotów przy Kapitanacie Portu.

Dzieło gdyńskiego artysty o pseudonimie Tewu pojawiło się w pobliżu Muzeum Emigracji. Artysta zatytułował swoją pracę "Dźwięk Ciszy".

Podobnie jak pozostałe prace artysty, tak i ta przedstawia dziecko, jednak tym razem leżące. Twarz chłopca jest smutna, na uszach ma założone słuchawki, a podchodząc bliżej i pochylając się nad rzeźbą, można dostrzec kolejny szczegół – ogromną dziurę w brzuchu – informuje UM Gdynia.

Artysta mieszka w Gdyni i jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego rzeźby często znikają kilka dni po ich wystawieniu. Do tej pory nadal możemy podziwiać instalację na ścianie budynku przy ul. Starowiejskiej 19 i przy ul. Antoniego Abrahama 33.

Gdynianin udziela się charytatywnie. W ostatnim czasie sprzedał rzeźbę z wizerunkiem polskiego grafika Karola Śliwki, a całą kwotę przekazał na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

www.facebook.com/tewu.tw/

www.facebook.com/tewu.tw/


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24