12.02.2019 14:10 15 Kwt/KWP Gdańsk

Pędził 178 km/h. Co grozi motocykliście z Wejherowa?

Screen, źródło: Youtube.com/KWP Gdańsk

W miejscu, gdzie uczestnicy ruchu drogowego mogli poruszać się z prędkością do 50 km/h, niesforny motocyklista z Wejherowa przekroczył dozwoloną prędkość aż o 128 km/h. Trzydziestolatek straci prawo jazdy na kolejne trzy miesiące. Okazuje się bowiem, że po wcześniejszym popełnieniu podobnego wykroczenia, prawo jazdy mężczyzny czekało na odbiór w starostwie. Mężczyzna w niedzielny poranek kierował zatem motocyklem bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło około godziny 7:00 rano w ubiegłą niedzielę (10 lutego). Policjant ruchu drogowego zatrzymał 30-letniego motocyklistę, który poruszał się aleją Niepodległości w Sopocie, w kierunku Gdańska.

Policjant ruchu drogowego sopockiej komendy zmierzył prędkość jadącego aleją Niepodległości motocykla i ustalił, że kierujący nim jedzie z prędkością 178 km/h, w miejscu gdzie ograniczenie było do 50 km/h. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za motocyklistą i zatrzymał go na terenie Gdańska. W trakcie interwencji okazało się, że 30-letni mieszkaniec Wejherowa nie ma przy sobie prawa jazdy – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Okazuje się, że ten sam mężczyzna pod koniec października ubiegłego roku przekroczył w Gdyni dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i stracił prawo jazdy. Dokument trafił do starostwa, gdzie wydano decyzję o jego zatrzymaniu na trzy miesiące. Motocyklista po upływie tego czasu nie odebrał swojego dokumentu, które do tej chwili znajduje się w starostwie.

Wejherowianin za złamanie przepisów został ukarany dodatkowo mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24