12.02.2019 11:10 1 mike/PO Gdańsk

Siłą chcieli odzyskać 20 tysięcy euro. Grozi im do 12 lat więzienia

Fot. archiwum/TTM

Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku trafił akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie, który we wrześniu 2018 roku uprowadzili z lokalu gastronomicznego obywatela Chin. W ten sposób chcieli odzyskać dług w wysokości 20 tysięcy euro. Trzeci ze sprawców wciąż jest poszukiwany listem gończym. Oskarżonym grozi do 12 lat więzienia.

Na początku września 2018 roku w jednym z lokali gastronomicznych w centrum Gdańska rozegrały się sceny przypominające film gangsterski. Do 30-letniego obywatela Chin podeszła kobieta, żądając zwrotu pieniędzy. Jak ustalono, chodziło o kwotę 20 tysięcy euro. Później dołączyło do niej dwóch mężczyzn, z których jeden podawał się za funkcjonariusza policji.

Pokrzywdzony został przemocą wyprowadzony z restauracji i siłą umieszczony w samochodzie. Uniemożliwiono mu opuszczenie pojazdu. Sprawcy udali się w okolice stoczni. Na miejscu pokrzywdzony był bity, szarpany i duszony. Zabrano mu portfel, telefon komórkowy oraz dokumenty. Następnie został wypchnięty z samochodu, a sprawcy odjechali – relacjonuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Świadkiem zdarzenia był m.in. właściciel restauracji, który powiadomił policję. Kryminalni rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję poszukiwania sprawców porwania. Jej rezultatem była blokada głównych dróg na Pomorzu, w tym w Małym Trójmieście Kaszubskim, o czym pisaliśmy tutaj. Ostatecznie jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać 58-letniego mężczyznę, a nazajutrz – 63-letnią kobietę.

Sprawcy porwania byli brutalni. Obojgu postawiono zarzuty pozbawienia wolności, zmuszania ofiary do określonego zachowania oraz dokonania rozboju. Podejrzani nie przyznali się do winy. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Trzeci ze sprawców, który podawał się za policjanta, nadal jest poszukiwany listem gończym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24