24.01.2019 12:02 7 Kwt/SM Gdynia

Porzucony przez właściciela królik szuka nowego domu

fot. SM Gdynia

Pod jednym z gdyńskich przedszkoli porzucono królika. Pysia, bo tak nazywa się zwierzę, jest zdrowa i ma lekką niedowagę. Zaopiekowali się nim strażnicy miejscy, którzy teraz szukają nowego domu dla zwierzaka.

Pod drzwiami wejściowymi do Przedszkola nr 35 przy ul. Płk. Dąbka w Gdyni starszy mężczyzna porzucił zwierzę.

Zwierzątko pozostawione zostało w starej klatce wraz z pokarmem, trocinami i akcesoriami. Na klatce znajdował się kartonik z napisem: "Za darmo ładny Królik, wabi się Pysia". Króliczek jest zdrowy, z lekka nadwagą. Po przebadaniu okazało się, że jest to Pan Królik, a nie Pani Królikowa, jak by wskazywało imię Pysia – wyjaśnia Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy gdyńskiej straży miejskiej.

fot. SM Gdynia

Zwierzakiem zaopiekowali się funkcjonariusze Ekopatrolu. Królik przebywa obecnie na terenie komendy, strażnicy szukają osoby, która go przygarnie.

Szukamy teraz odpowiedzialnego domu dla niego. Najchętniej osobę, która ma lub miała już wcześniej króliczka i jest wstanie zapewnić mu odpowiednie warunki. Nie ukrywamy, iż najchętniej strażnicy chcieli, aby była to osoba z Gdyni, żeby można byłoby sprawdzić warunki, w jakich będzie on mieszkał – dodaje Leonard Wawrzyniak.

Strażnicy miejscy z Gdyni otrzymują wiele zgłoszeń o zwierzętach, które wymagają pomocy. Przypomnijmy, że rok temu głośno było między innymi o małym króliku miniaturce, którego uratowano na ulicy Abrahama w Gdyni. Strażnicy, oprócz doraźnej pomocy, znaleźli mu także nowy dom.

Tego typu zgłoszenia trafiają do EkoPatrolu pod bezpłatnym numerem telefonu 986, który jest czynny przez siedem dni w tygodniu.

fot. SM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24