24.01.2019 15:20 5 Kwt/UM Gdynia

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych placówek oświatowych na świecie

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

W Gdyni powstaje szkoła zaawansowana technologicznie i otwarta na wiedzę z całego świata. XVII Liceum będzie jedną z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych na świecie. Otworzy swoje mury 1 września i będzie pierwszą taką szkołą w centralnej części Europy oraz jedną z kilkunastu na świecie.

Gdynia zawarła już umowę z firmą Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji.

Cieszy nas bardzo, że dzięki współpracy z Microsoftem będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę edukacyjną i wprowadzić ją na jeszcze wyższy poziom. Po raz kolejny jako pierwsi w Polsce przecieramy szlaki i liczymy, że za nami pójdą kolejne miasta. Bo dobra edukacja młodzieży to podstawa rozwoju w każdej dziedzinie życia – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Placówka będzie jedną z zaledwie 18 na całym świecie, które od fundamentów aż po szkolne ławki oraz narzędzia edukacyjne budowane są w ramach projektu Microsoft Flagship School.

Przekazywanie wiedzy z użyciem technologii jest nie tylko ułatwieniem dla nauczycieli, ale przede wszystkim korzyścią dla uczniów, którzy już za kilkanaście lat, będą pracować w zawodach, o których dzisiaj niewiele możemy powiedzieć, poza tym, że będą oparte o takie umiejętności, jak np. programowanie czy kreatywność – dodaje Cecylia Szymańska, dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska. – Microsoft Flagship School to kolejny program, którego celem jest wsparcie uczniów oraz nauczycieli, a przede wszystkim wyposażenie młodych w cyfrowe narzędzia, które pozwolą zdobywać wiedzę i umiejętności z całego świata, niezbędne w dorosłym, zawodowym życiu.

Microsoft Flagship School wspiera rozwój szkół już na etapie budowy ich fundamentów, zapewnia pomoc na etapie urządzania wnętrz, wyposażenia, a także wspiera nauczycieli oraz uczniów.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły wraz z podstawówką pomieści około 700 uczniów w 26 oddziałach. W kompleksie znajdzie swoje miejsce także dwukondygnacyjne przedszkole dla około 200 dzieci. W nowym budynku nie zabraknie biblioteki, świetlic, pracowni komputerowych i jadalni.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24