21.01.2019 14:00 3 Kwt/KWP Gdańsk

Zatrzymano obywateli Ukrainy, którzy ugodzili nożem Białorusina

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Na gdańskiej Oruni policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o ugodzenie nożem 40-letniego obywatela Białorusi. Zatrzymani to 40-letni mężczyzna oraz 44-letnia kobieta, obywatele Ukrainy. Obydwoje byli nietrzeźwi.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00 w ubiegłą niedzielę (20 stycznia) na terenie jednej z kamienic przy ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku.

Podczas libacji alkoholowej doszło do ugodzenia nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod podany adres i na miejscu zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. W tym czasie pokrzywdzony był opatrywany przez ratowników medycznych. Zatrzymanymi są 40-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta, obywatele Ukrainy – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podejrzani byli nietrzeźwi, kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a mężczyzna – ponad pół promila. Pokrzywdzony obywatel Białorusi został z ranami kłutymi brzucha przewieziony do szpitala.

Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Ponadto w trakcie policyjnej interwencji na miejscu przestępstwa została zatrzymana również 48-latka, która znieważyła interweniujących funkcjonariuszy – dodaje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, technik kryminalistyki i prokurator. Wszystkie zatrzymane przebywają w policyjnym areszcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24