22.01.2019 14:00 2 Kwt/UM Gdynia

Zdobędzie szczyt w górach Alaska, aby pomóc niepełnosprawnemu chłopcu

Źródło: Facebook

Gdynianin Paweł Klejbor ma zamiar zdobyć górę Denali, czyli najwyższy szczyt Ameryki Północnej, położony w górach Alaska. Wiatr wiejący w porywach do 160 km/h i temperatura powietrza na poziomie nawet –60 stopni Celsjusza na szczycie nie odstrasza podróżnika. Celem wyprawy jest bowiem pomoc.

Wyprawa na najzimniejszy szczyt świata ma wymiar charytatywny. Paweł Klejbor chce pomóc Bartoszowi Zawadzkiemu i uzbierać pieniądze na nowy wózek inwalidzki.

Bartosz Zawadzki urodził się w 27. tygodniu ciąży, po kilkudziesięciu dniach w inkubatorze stracił wzrok. W wyniku mózgowego porażenia dziecięcego chłopak cierpi również na znaczne upośledzenie umysłowe, nadwrażliwość sensoryczną, szpotawość stóp, padaczkę i przejawia cechy autystyczne. Bartek ma za sobą wiele operacji okulistycznych oraz operację biodrowo-lędźwiową. Opiekuje się nim mama, jednak ze względu na swój wiek, coraz trudniej jej jest pomagać synowi w codziennych czynnościach.

Fryzjerka, do której chodzę, przekazała mi numer do mamy Bartka, pani Danusi – wspomina Paweł Klejbor, podróżnik, organizator akcji „Pomaganie przez wspinanie – po wózek na Denali” – Zadzwoniłem i umówiłem się na spotkanie. Przyjechałem do domu Bartka i po krótkiej rozmowie, bez chwili zawahania, zadecydowałem, że pomogę uzbierać pieniądze na wózek dla niego.

Wspinaczka na górę Denali rozpocznie się 12 maja 2019 roku, w tym dniu zaplanowano również charytatywną zbiórkę pieniędzy. Celem akcji jest zebranie 14 tysięcy złotych, tyle bowiem kosztuje specjalistyczny sprzęt potrzebny Bartkowi.

Wózek, który zaproponował rehabilitant Bartka, jest dopasowany do jego potrzeb i znacznie ułatwi życie zarówno jemu, jak i jego mamie – mówi Klejbor. – Trzeba pamiętać, że Bartek ma nie tylko problemy z kręgosłupem, miednicą i nogami, ale także jest niewidomy… a grał w kosza.

Na portalu Zrzutka.pl można dokonywać wpłat na wózek dla Bartka. Paweł Klejbor zbiera również środki potrzebne na przygotowanie całego przedsięwzięcia.

źródło UM Gdynia

źródło UM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24