20.01.2019 16:20 6 Kwt/UM Gdańsk

Wieczór wspomnień o Pawle Adamowiczu

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W Europejskim Centrum Solidarności w niedzielę (20 stycznia) o godz. 18 rozpocznie się wieczór wspomnień o prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Spotkanie odbędzie się w ogrodzie zimowym ECS, czyli w miejscu gdzie w ciągu zaledwie jednej doby ponad 53 tys. osób przyszło pożegnać prezydenta Pawła Adamowicza .

Zaprosiliśmy bliskich Pawła Adamowicza, przyjaciół i współpracowników, żeby powspominać i nadać sens naszym łzom – mówi Patrycja Medowska, wicedyrektor ECS. – Prezydenta nie ma już z nami, ale jego dzieła pozostały, a wizja Gdańska wciąż jest aktualna.

Bezpłatne wejściówki zostały już rozdane, ale spotkanie będziemy można obejrzeć na stronie gdansk.pl.

Także w niedzielę (20 stycznia) na Targu Węglowym w Gdańsku rozbłyśnie po raz kolejny światełko do nieba. Uczestnicy tego wydarzenia okażą hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska.

Orkiestra to my, dlatego zagrajmy w ciszy na bis. Zapalmy wielkie światełko Pawłowi o 19:55, właśnie tam gdzie pojawiło się zło - informują organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy światełka do nieba wyrażą także sprzeciw wobec agresji i okażą poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24