20.01.2019 10:03 0 Kwt/UM Gdynia

Oddaj jeden procent na szczytny cel. Pomoże w tym urząd skarbowy

Fot. archiwum

W tym roku Gdynia przygotowała kolejną edycję kampanii „Mały procent – wielka sprawa”. Rozliczając PIT w swoim mieście, mieszkańcy mogą mieć znaczny wkład finansowy w jego rozwój. Przekazując natomiast jeden procent podatku na organizacje pozarządowe, możemy w znaczny sposób pomóc potrzebującym.

W tym roku zmieniają się zasady rozliczania podatku. PIT rozliczy za nas skarbówka, a w momencie jego akceptacji będzie można wskazać adresata jednego procenta.

Początek roku to już tradycyjnie czas, w którym pracodawcy i pracownicy zaczynają myśleć o rozliczeniu PIT. W tym samym czasie do działania przygotowują się także organizacje pozarządowe, dla których symboliczny 1% podatku często stanowi ważne źródło utrzymania. Im więcej osób udaje się przekonać, tym więcej może zdziałać dana organizacja – informuje UM Gdynia.

W ramach prowadzonej akcji „Mały procent – wielka sprawa” odbędą się między innymi dyżury księgowych. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych w trakcie wydarzeń miejskich będzie organizować strefy 1%, stworzy również zakładkę informacyjną na stronie internetowej gdyniapozarzadowa.pl.

GCOP zwraca się z prośbą do organizacji, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji kampanii o wypełnienie zgłoszenia oraz ankiety Gdyńskiego Banku Danych III Sektora (dostępne pod tym adresem) i przesłanie ich na adres: [email protected] do 31 stycznia (nieprzekraczalny termin) – informuje UM Gdynia.

Przypomnijmy, że w tym roku zmienia się sposób rozliczenia podatku PIT, który rozliczy za nas skarbówka. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotowuje za podatników urząd skarbowy, bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. W momencie jego akceptacji będziemy można wskazać adresata jednego procenta. Nowa usługa wskaże automatycznie organizację, która w ubiegłym roku otrzymała 1% podatku, dane będzie można edytować. Okazuje się także, że między 15 lutego 2019 roku a 30 kwietnia 2019 roku na Portalu Podatkowym każdy chętny będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-em oraz zaktualizować swój numer rachunku osobistego i wówczas złożyć także zeznanie za pośrednictwem internetu. Zwrot pieniędzy otrzymamy do 45 dni od momentu elektronicznego złożenia zeznania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24