17.01.2019 08:50 14 Kwt/KWP Gdańsk

Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Kilkuset kierowców miało zamiar wziąć udział w nielegalnych wyścigach w rejonie Hali Ergo Arena. Policjanci wylegitymowali 44 osoby, zatrzymali pięć praw jazdy za przekroczenie prędkości i nałożyli 13 mandatów karnych. Ponadto jedna z zatrzymanych osób kierowała autem bez uprawnień.

Do nielegalnych wyścigów miało dojść 11 stycznia w rejonie Hali Ergo Arena, gdzie zgromadziło się kilkaset pojazdów.

Parking w rejonie Hali Ergo Arena stał się miejscem spotkania miłośników nielegalnych wyścigów. Pomorscy policjanci, wykorzystując pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, nie dopuścili do nich – informuje KWP Gdańsk.

Uczestnicy nielegalnych wyścigów, widząc policjantów, zostali zmuszeni do częstego przemieszczania się oraz dzielenia na mniejsze grupy. Każdy skontrolowany kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci apelują do osób, które są świadkami tego typu zdarzeń. Właściciele aut biorących udział w nielegalnych wyścigach stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie oraz innych osób.

W przypadku zauważenia miejsc, gdzie gromadzą się pojazdy, których właściciele mogą brać udział w nielegalnych wyścigach, prosimy o informację. Można skorzystać z telefonu, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub przesłać wiadomość na adres: [email protected] – apelują pomorscy funkcjonariusze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24