11.01.2019 14:40 2 mike/SM Gdynia

Porzucony przy śmietniku żółw szuka nowego domu

Fot. SM Gdynia

W piątek (11 stycznia) funkcjonariusze z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni dokonali niecodziennego odkrycia. Nieopodal jednego ze śmietników znaleźli karton, a w nim – dorosłego żółwia. Zwierzę jest zdrowe i czeka na swój nowy dom.

Co prawda, przypadki porzucania domowych zwierząt zdarzają się, niestety, dość często, jednak nie co dzień dotyczy to żółwi. W piątek jeden z mieszkańców ulicy Orlicz-Dreszera w Gdyni powiadomił straż miejską, że przy okolicznym śmietniku ktoś pozostawił duży karton, z którego dobiega chrobotanie. Zgłaszający twierdził, że w środku może być zwierzę. Te przypuszczenia okazały się słuszne.

Fot. SM Gdynia

Funkcjonariusze SM na miejscu stwierdzili obecność dorosłej samicy żółwia żółtolicego. Gad został natychmiast przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Po przebadaniu okazało się, iż zwierzę jest na szczęście zdrowe – mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.

Teraz zwierzę oczekuje na nowego, troskliwego opiekuna, który zapewni mu nowy dom.

Fot. SM Gdynia

Fot. SM Gdynia

Poszukiwana jest osoba odpowiedzialna, która ma doświadczenie z żółwiami i posiada odpowiednie warunki do utrzymania dość sporych rozmiarów gada – zaznacza Leonard Wawrzyniak.

Osoby, które mogłyby zająć się żółwiem, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 661 600 582.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24