05.12.2018 14:00 0 Kwt/UM Gdynia

Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej wyróżniona na Festiwalu Grand OFF

Źródło: UM Gdynia

Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej zalazła się wśród laureatów Festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Urszula Morga została doceniona w kategorii Najlepszy Film Polski. „Mleko” to kameralny dramat, którego akcja rozgrywa się w domu nad jeziorem.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 3500 filmów ze 123 krajów. Zaledwie 55 z nich mogło liczyć na nominacje, a jedynie 11 obrazów na nagrodę główną w swojej kategorii. Wśród zwycięzców znalazła się Urszula Morga, którą doceniono za stworzenie krótkometrażowego filmu "Mleko".

Ewa z córką Julką mają przygotować młodzieżową imprezę z okazji 18. urodzin dziewczyny. Julka bez zapowiedzi zabiera ze sobą chłopaka. Matka wyraźnie nie akceptuje jego obecności, chce się go pozbyć. Im bardziej próbuje to zrobić, tym bardziej odkrywa, że największą walkę będzie musiała stoczyć z samą sobą – czytamy w opisie dystrybutora.

Festiwal Grand OFF jest jednym z ważniejszych wydarzeń dotyczących kina niezależnego w Polsce. Najciekawsze produkcje z całego świata typowane są przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. W skład międzynarodowej kapituły wchodzą znawcy i teoretycy kina oraz praktycy – operatorzy, reżyserzy montażyści i aktorzy.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24