21.11.2018 11:50 1 raz

‘Patostreamerzy', którzy bili sąsiada i transmitowali to w sieci, trafili do aresztu

Fot. policja.pl

Jak podaje gdańska prokuratura, pod koniec sierpnia trzech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat wtargnęło do mieszkania innego mężczyzny. Został on przez nich pobity, a całe zajście bandyci transmitowali w internecie. Trafili w ręce stróżów prawa.

Do brutalnego zdarzenia miało dojść w Nowym Porcie, w Gdańsku.

Trzech mężczyzn dwukrotnie wtargnęło do mieszkania sąsiada, a następnie wzięło udział w jego pobiciu. Pokrzywdzony wcześniej zwrócił im uwagę na głośne zachowanie. W wyniku uderzania go rękoma oraz kopania po całym ciele doznał licznych stłuczeń. Obrażenia te naruszyły czynności narządów jego ciała na czas poniżej siedmiu dni. Przy czym był narażony na poważniejsze skutki – podaje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Jeden ze sprawców, używając telefonu komórkowego, transmitował przebieg zdarzenia na swoim kanale na portalu YouTube. Nagrany film został zaprezentowany również na stronach Facebook.

Jak wyjaśnia prokurator, nagranie i prezentacja filmu stanowiły wyraz zjawiska „patostream”. Było ono oglądane i śledzone przez internautów, którzy powiadomili o nim funkcjonariuszy policji. Stróże prawa nie mieli większych trudności z zatrzymaniem bandytów.

Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

Zarzucono im dokonanie wspólnie i w porozumieniu pobicia pokrzywdzonego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Nadto zarzucono im naruszenie miru domowego pokrzywdzonego. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – informuje Wawryniuk. – Czynów tych dopuścili się, działając bez powodu, swoim zachowaniem okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Jeden z mężczyzn był w przeszłości karany.

Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24