16.11.2018 14:30 0 PM

W donicach ogrodowych przemycał marihuanę

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.com

Jest akt oskarżenia w sprawie przemytu 80 kilogramów narkotyków ukrytych w donicach ogrodowych. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Rok temu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili około 80 kilogramów  środków odurzających.

Było to ziele konopi innych niż włókniste. Ujawniona ilość odpowiadała 78 752 pojedynczym porcjom handlowym. Zatrzymano wówczas 53-letniego mężczyznę, mieszkańca Gdyni – informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak ustalono, mężczyzna  nabył środki odurzające na terenie Hiszpanii. Przewiózł je do Polski ukryte w ceramicznych donicach ogrodowych. Narkotyki ujawniono także w trakcie przeszukania jego mieszkania.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przestępstwa z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przewiezienie znacznej ilości środków odurzających – dodaje prok. Grażyna Wawryniuk.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Przesłuchany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przebywa w areszcie. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24