17.11.2018 15:02 0 Kwt/www.gov.pl

Politechnika Gdańska najchętniej wybieraną uczelnią na Pomorzu

Źródło: Politechnika Gdańska/Facebook

Poznaliśmy ranking najpopularniejszych kierunków studiów w tym roku akademickim oraz najbardziej obleganych uczelni w Polsce. Okazuje się, że w murach Politechniki Gdańskiej chciało uczyć się aż 29,5 tys. aplikujących.

Najpopularniejszymi kierunkami studiów 2018/2019 w Polsce są kolejno informatyka, zarządzanie, psychologia, ekonomia, prawo, finanse i rachunkowość, automatyka i robotyka, budownictwo, pedagogika i logistyka.

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu popularności jest informatyka, którą studiować chciało ponad 42 tys. osób. Na drugi w zestawieniu kierunek, zarządzanie, aplikowało 27 tys. osób., a na psychologię – 22 tys. osób. Ekonomię i prawo chciało studiować kolejno 18 tys. i 17 tys. osób, finanse i rachunkowość – 16 tys. osób, automatykę i robotykę – ponad 15 tys. osób, a budownictwo i pedagogikę – po 12 tys. osób – informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Najbardziej obleganymi uczelniami były Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Gdańska. Uwzględniając uczelnie najczęściej wybierane przez kandydatów w przeliczeniu na jedno miejsce, w rankingu przoduje Politechnika Gdańska z niemal 8,8 aplikacji na jedno miejsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24