14.11.2018 15:00 6 PM

Ponad 10 kilogramów marihuany w mieszkaniu i samochodzie. Jest akt oskarżenia

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Posiadali ponad 10 kilogramów narkotyków, z których można było przygotować prawie 11 tysięcy pojedynczych  porcji marihuany. Gdańska prokuratura oskarżyła trzy osoby za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających.

Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku od 24 do 26 lat już w marcu, teraz akt oskarżenia w sprawie do sądu skierowała prokuratura. Zatrzymani zajmowali się przestępczością narkotykową.

Dokonano przeszukania samochodu, którym poruszał się jeden z zatrzymanych mężczyzn, oraz jednego z mieszkań w Gdańsku. Ujawniono i zabezpieczono łącznie ponad 10 kilogramów suszu roślinnego konopi innych niż włókniste. Z takiej ilości można było przygotować prawie 11 tysięcy pojedynczych porcji  konsumpcyjnych – informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dwóch mężczyzn przyznało się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa. Trzeci odmówił złożenia wyjaśnień.

Obrót znaczną ilością środków odurzających jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Jednemu z mężczyzn prokurator zarzucił popełnienie przestępstwa z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest udzielania innej osobie środka odurzającego. To przestępstwo  zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 – dodaje prok. Grażyna Wawryniuk.

Wobec dwóch mężczyzn stosowany jest areszt. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24