12.11.2018 14:30 25 PM

Faszystowskie symbole na ulotkach czy naklejkach - zatrzymano trzech mężczyzn

Źródło: KWP Gdańsk

Faszystowskie symbole, znaki i rysunki, treści świadczące o rasizmie czy sztylet z symbolem swastyki – zatrzymano trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. W ich mieszkaniach znaleziono materiały z faszystowskimi symbolami.

  • Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Gdańsku zatrzymali w piątek trzech mieszkańców woj. pomorskiego, którzy mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach – informuje policja.

W ich mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli tysiące ulotek, naklejek, rysunków i innych materiałów propagujących mowę nienawiści. Mężczyznom przedstawiono zarzuty m.in. rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim.

Materiał filmowy policji:

  • Podczas oględzin, w miejscach ich zamieszkania, policjanci znaleźli liczne materiały przedstawiające symbole, znaki i rysunki faszystowskie oraz treści świadczące o rasizmie. Zabezpieczono komputery, dyski, sztylet z symbolem swastyki oraz tysiące ulotek i naklejek propagujących mowę nienawiści – czytamy na stronie KWP Gdańsk.

Trzej mężczyźni, w wieku 22-23 lata, noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury.

Źródło: KWP Gdańsk Źródło: KWP Gdańsk Źródło: KWP Gdańsk Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24