09.11.2018 12:20 3 PM

Strażnicy miejscy uratowali małego kota przy wielkiej drodze

Źródło: Straż Miejska Gdynia

„Trzeba było bardzo uważać, ponieważ mógłby się przestraszyć, wyskoczyć na jezdnię i zostać potrącony przez przejeżdżające pojazdy” – gdyńscy strażnicy miejscy uratowali kota, który znajdował się przy Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni. Teraz szukają dla niego domu.

Kot prawdopodobnie został wyrzucony. Szedł przerażony pasem zieleni oddzielającym jezdnie na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni tuż przy obwodnicy.

Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni zauważył kotka i natychmiast podjął działania mające na celu schwytanie go. Zwierzę się bało. Trzeba było bardzo uważać, ponieważ mógłby się przestraszyć, wyskoczyć na jezdnię i zostać potrącony przez przejeżdżające pojazdy – informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.

Kota natychmiast przewieziono do lekarza weterynarii. Został przebadany, odrobaczony i odpchlony. Okazało się, że jest zdrowy.

Zwierzę przebywa obecnie w domu tymczasowym u strażniczki miejskiej.

Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia Źródło: Straż Miejska Gdynia

Straż Miejska w Gdyni szuka teraz dla niego kochającego i odpowiedzialnego domu – informuje rzecznik.

Więcej informacji na temat kota i jego adopcji można uzyskać pod numerem telefonu 661 600 582.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24