08.11.2018 12:55 27 mike

Ksiądz oskarżony o pedofilię ma trafić na sześć lat do więzienia

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Przed gdyńskim sądem zakończył się proces Wojciecha L., byłego księdza z Obłuża, który miał się dopuścić molestowania seksualnego dwóch nastolatków. Jeden z nich miał zaledwie 14 lat. Były duchowny został skazany na sześć lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Pokrzywdzonymi w tej bulwersującej sprawie byli harcerze – 14- i 18-latek. Do molestowania miało dojść na obozie harcerskim w Bieszczadach, na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Były duchowny został aresztowany 6 lipca, a w lutym 2018 roku usłyszał zarzuty.

Oskarżony usłyszał zarzuty doprowadzenia małoletniego pokrzywdzonego poniżej piętnastego roku życia do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi od lat 2 do 12 lat więzienia, oraz zarzut doprowadzenia pokrzywdzonego do poddania się innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności – informowała wówczas prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Po usłyszeniu zarzutów oskarżony przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Proces, który trwał od maja 2018 roku, toczył się za zamkniętymi drzwiami. W wyroku z 8 listopada 2018 roku Wojciech L. został ostatecznie skazany na łączną karę sześciu lat więzienia. Będzie musiał też zapłacić nawiązkę po 80 i 60 tysięcy złotych, odpowiednio: dla 14-latka i 18-latka. Do końca życia nie może również pracować z dziećmi. Oskarżony nie pojawił się na sali sądowej, a uzasadnienie wyroku, ze względu na dobro pokrzywdzonych, zostało utajnione.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24