30.10.2018 12:20 0 Kwt/UM Gdynia

Trwa nabór wniosków w programie Mieszkanie Plus

Archiwum/Źródło: mr.gov.pl

W Gdyni osoby zainteresowane wynajęciem Mieszkania Plus mogą składać wnioski. Program Mieszkanie Plus to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum od miasta. W takiej sytuacji jest aż 40 procent Polaków. Najprawdopodobniej czynsz w tym miejscu nie przekroczy 20 złotych za metr kwadratowy powierzchni, będzie też możliwość najmu z docelowym wykupem lokalu.

Od 26 października ruszył nabór wniosków, których złożenie umożliwi wynajęcie Mieszkania Plus. Na przyszłych najemców czekają mieszkania od 1- do 5-pokojowych. Do wyboru pozostaje także opcja najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25 i 30 lat.

Mieszkanie Plus w Gdyni ma możliwie jak najszerzej odpowiadać na potrzeby mieszkańców miasta, którzy poszukują własnego dachu nad głową – przekonuje Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości SA – Dlatego oferujemy różne rodzaje umów – długoterminowego najmu i najmu z dojściem do własności. W zależności od sytuacji finansowej najemcy, będzie mógł stać się właścicielem wynajmowanego mieszkania już po 15 lub dopiero po 30 latach od momentu podpisania umowy. Proponujemy także różne standardy wykończenia mieszkań – od deweloperskiego, po wykończenie „pod klucz”. Nasza oferta jest szeroka, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że inne są potrzeby seniorów, a inne młodych rodzin z dziećmi.

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej www.mieszkanieplusgdynia.pl. We wniosku należy podać m.in. dane osobowe, rodzaj umowy oraz metraż mieszkania. Przyszli najemcy będą musieli w ciągu dwóch tygodni dostarczyć wypełnione dokumenty do jednego z trzech punktów informacyjnych podanych w mailu. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 roku.

Szansę na przyznanie mieszkania mają osoby ze zdolnością terminowego opłacania czynszu najmu, mające dzieci oraz te, które ukończyły 65 lat. Mieszkanie Plus może być przyznane także osobom, których dotyczy problem niepełnosprawności, płacącym podatki w Gdyni oraz tym, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Nowo wybudowane osiedle usytuowane jest w spokojnej okolicy poza centrum, przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki w Gdyni. Inwestycja to 172 komfortowe i funkcjonalne mieszkania, usytuowane w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach o nowoczesnej architekturze. Na terenie osiedla przewidziano 224 miejsca postojowe dla samochodów.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24