24.10.2018 08:11 0 mike/BLMW

Dzięki pomocy gdyńskich lotników, serce trafiło do potrzebującego

Źródło: BLMW

Już po raz szósty w tym roku lotnicy z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wzięli udział w akcji transportu organów przeznaczonych do przeszczepienia. Tym razem serce trafiło z Gdyni do Warszawy. Szansę na nowe życie otrzymał pacjent z Anina.

W poniedziałek (22 października) o poranku do Dyżurnej Służby Operacyjnej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wpłynęło zadanie przygotowania procedury transportu organu przeznaczonego do przeszczepienia. Tym razem chodziło o serce, na które oczekiwał pacjent kliniki w Aninie.

Zgodnie z przyjętymi procedurami, do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów. Wcześniej do jednego z trójmiejskich szpitali drogą kołową dotarł zespół transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie, przeprowadzając operację pobrania organu do przeszczepu – informują lotnicy Gdyni.

Bryza pod dowództwem por. pil. Kamila Bajszczaka wystartowała dokładnie o godzinie 15:06. Lot potrwał nieco ponad godzinę. Personel kliniki w Aninie niezwłocznie udał się na miejsce wraz z narządem, na który oczekiwał już pacjent.

Źródło: BLMW Źródło: BLMW Źródło: BLMW Źródło: BLMW

Gdyńscy lotnicy wyruszyli w drogę powrotną o godzinie 17:16. Cała operacja zakończyła się powodzeniem, a maszyna wylądowała na lotnisku macierzystym o 18:29.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24