03.10.2018 13:09 0 Kwt/Kwp Gdańsk

Farmaceta ukradł psychotropy za ponad 30 tysięcy złotych

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Farmaceuta z Gdańska podejrzany jest o kradzież leków psychotropowych. Pracownik od blisko czterech lat miał oszukiwać swojego pracodawcę, ten oszacował starty na nie mniej niż 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna najpierw zmieniał stany magazynowe leków w systemie informatycznym, potem kradł je i najprawdopodobniej sprzedawał, nie rozliczając się ze swoim pracodawcą.

Pokrzywdzony powiedział policjantom, że ten proceder trwa najprawdopodobniej od blisko czterech lat. Nieuczciwy farmaceuta spowodował straty nie mniejsze niż 30 tysięcy złotych. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dokumentację z apteki oraz zapoznali się z danymi zawartymi w systemach informatycznych. W wyniku tych sprawdzeń wstępnie ustalono, że brakuje w aptece ponad 500 opakowań leków m.in psychotropowych różnego rodzaju oraz produktów leczniczych – informuje KWP Gdańsk.

Leki najprawdopodobniej trafiały do klientów apteki.

W trakcie zatrzymania i przeszukania 32-latka, policjanci znaleźli w jego plecaku kilka skradzionych opakowań leków. Mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24