29.09.2018 09:02 0 Kwt/UM Gdynia

Budżet Obywatelski: Gdynia realizuje zwycięskie projekty

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Trwa realizacja zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. Dzięki inicjatywie mieszkańców powstają nowe boiska, place zabaw, kwietny skwer czy szpaler drzew. W ciągu czterech lat trwania tego przedsięwzięcia, mieszkańcy rozdysponowali ponad 21,5 miliona.

Dziewięć miejskich jednostek i wydziałów Urzędu Miasta zajmowało się realizacją 175 zadań, których celem jest między innymi poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jakości i funkcjonalności przestrzeni publicznej.

  • Tylko do końca roku oddanych ma zostać 14 projektów, w tym dwa jeszcze we wrześniu. To budowa nowoczesnego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą na Chwarznie-Wiczlinie oraz Street Workout Parku na Dąbowie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca października na Wielkim Kacku, przy ul. Stolemów, dzieci zyskają plac zabaw. Z kolei w górnej części tej dzielnicy, a także na Babich Dołach, będzie bezpieczniej. To dzięki ogólnodostępnym defibrylatorom, które mają zostać zamontowane przy ul. Gryfa Pomorskiego, a także między budynkami nr 6 i 8 przy ul. Dedala. Mieszkańców Babich Dołów już za chwilę czeka zresztą niemała uroczystość – na swoje miejsce wróci samolot-pomnik TS-8 Bies, który decyzją mieszkańców odjechał do Łodzi na gruntowne szorowanie i remont - informuje gdyński urząd.

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Także do końca listopada sportowcy będą mieć do dyspozycji boisko wielofunkcyjne, skocznię do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem o nawierzchni syntetycznej przy ZSO nr 5. Planowane jest zakończenie prac związananych z zagospodarowaniem skwerku przy ul. Rdestowej oraz nasadzenia drzew przy ul. 10 Lutego. Do końca roku na Dąbrowie, przy Skwerze ks. Piotra Mazura i ulicy Nagietkowej 73, powstaną stoły do gier, w tym m.in. w piłkarzyki, chińczyka, szachy i warcaby. W Chwarznie-Wiczlinie wybudowane zostaną brakujące chodniki wzdłuż ulic Filipkowskiego i Zaruskiego. Z kolei mieszkańcom Orłowa mają zostać oddane dwa projekty: winda przy przychodni oraz ogólnodostępne defibrylatory w trzech lokalizacjach. Na Witominie-Leśniczówce wybudowany zostanie zestaw do street workout i parkour.

  • Część z tych projektów jest już realizowana w terenie, a część czeka jeszcze na rozstrzygnięcie przetargów. Plan prac może się wobec tego jeszcze trochę zmienić. Dokładamy wszelkich starań, by projekty realizowane były nie tylko szybko, ale też i dobrze. To znaczy, że mają spełniać odpowiednie standardy, a jednocześnie ich wartość była właściwa – wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Informacje na temat stanu realizacji każdego zadań są na bieżąco aktualizowane i publikowane na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24