26.09.2018 08:05 1 PM

Gdynia: Podrabiał euro i wysyłał je za granicę

Źródło: cbsp.policja.pl

Ilość dotychczas sfałszowanych banknotów można liczyć nawet w tysiącach sztuk. Policjanci z CBŚP w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podrabianie euro.

Do policjantów z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji dotarła informacja z Europolu o fałszowaniu banknotów euro na terenie Polski.

  • W efekcie podjętych działań i współpracy śledczy ustalili, że na terenie Gdyni dochodzi do przestępczej działalności. CBŚP współpracując z Policją austriacką ustaliło, że fałszywe banknoty euro były sprzedawane za pośrednictwem internetu do wielu krajów – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono trzy listy, w których znajdowało się kilkadziesiąt podrobionych banknotów o nominale 50 euro. Były one adresowane do odbiorców w różnych państwach Europy.

  • W sprawie został zatrzymany mężczyzna korzystający właśnie z internetowej sieci, tzw. „darknet”. Jak się okazało w mieszkaniu drukowana była także kolejna partia kilkudziesięciu podrobionych banknotów. Ujawnione na miejscu materiały wskazywały na to, że można było wyprodukować co najmniej kilkaset kolejnych banknotów – informuje policja.

Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl Źródło: cbsp.policja.pl

Wszystko wskazywało na to, że proceder mógł trwać od kilku lat. Na podstawie zebranego materiału sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podrabianie pieniędzy jest zagrożone karą 25 lat pozbawienia wolności, przy czym na czas nie krótszy niż 5 lat.

Sprawa ma charakter międzynarodowy i prowadzone są dalsze czynności mające na celu ustalenie pełnej skali przestępstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24