19.09.2018 15:10 0 PM/mat. pras

Pożar 'na niby', czyli edukacja przeciwpożarowa dla dzieci

Fot. gdynia.pl

Jak zachować się podczas pożaru? Co robić, żeby go uniknąć i jak postąpić, kiedy jest już za późno na reakcję? Tego wszystkiego dzieci nauczą się podczas zajęć w specjalnie przystosowanych salach "Ognik".

„Ognik” to nazwa edukacyjnej sali, która ma przybliżać dzieciom z podstawówek i przedszkoli bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Pomieszczenia zostały otwarte w poniedziałek (17 września), w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Sale edukacyjne „Ognik” podzielone są na dwa pomieszczenia w wyposażone w sprzęty gospodarstwa domowego. Składają się na nie meble i sprzęt AGD, jakie można znaleźć w każdej łazience, kuchni czy salonie – czytamy na stronie gdynia.pl.

Ponadto, aby stworzyć warunki maksymalnie zbliżone do tych panujących podczas prawdziwego pożaru, sale zostały wyposażone w zadymiarki oraz specjalne drzwi, które rozgrzewają się do 50 stopni Celsjusza, symulując tym samym temperaturę zbliżoną do występującej przy pożarze.

Dodatkowo sale wyposażono w fantomy, na których dzieci będą mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, ześlizg używany przez strażaków w remizach, telefon alarmowy, dzięki któremu można wezwać pomoc, multimedialne pomoce naukowe i szereg znaków ostrzegawczych, z jakimi można spotkać się na ulicach czy w budynkach użyteczności publicznej.

Gdyński „Ognik” jest czwartą salą edukacyjną w województwie pomorskim. Lekcje skierowane są do dzieci w wieku 5–9 lat. Docelowo zajęcia mają się odbywać dwa razy w tygodniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24